Çevre

Yarın hayatta kalmamız, bugün çevreye nasıl baktığımıza bağlı. Ekoloji ve teknoloji arasında mümkün olan en geniş uyumluluğu amaçlayan ilkeler doğrultusunda çalışıyoruz: Çevre yönetimi politikamız çerçevesinde, müşterilerimize yararlı ürünler ve hizmetler sunmak için değil, aynı zamanda çevresel etkilerini de en aza indirgemek için çaba gösteriyoruz. Ekonomik değer.

Bizim yaklaşımımız

Karmaşık durumların etkin bir şekilde kontrol altına alınmasına yönelik ilk adımın “gerçeklere dayalı yönetim” uygulamasına dayandığına inanıyoruz. Çevresel durumla ilgili güvenilir veriler elde edersek, bununla ilgili niceliksel ölçümler ve analizler yaparsak, çevre sorunlarını ancak güvenilir bir şekilde çözebiliriz. Atık önlemenin çevrenin korunmasına katkıda bulunabileceğini ve ekonomik avantajlar sağladığına inanıyoruz. Buna göre, hammadde, enerji, faaliyetler ve zaman da dahil olmak üzere çeşitli atık türlerini belirleme ve ortadan kaldırma ile ilgileniyoruz – bu da ekonomik etkinliğimizi arttırıyor.

Küresel çevre yönetimi

Şirket, hammadde ve bileşenlerin seçimi, üretimi, dağıtımı, kullanımı, servisi ve imha işlemleri ile her ürünün kalitesini arttırmak ve çevreye saygı duymak bir derece taşımacılıktan ISO 14001 sertifikasına layık görüldü.

CO2 emisyonlarının azaltılması

CO2 emisyonlarının küresel ısınmada önemli bir rol oynadığına inanılan bu emisyonların azaltılması, dünya çapında bir çevre korumasının önemli bir hedefini oluşturmaktadır. Bu amaca ulaşmak için DEVELOP, ürünlerinin enerji tüketimini azaltmaktadır. Bir örnek, en son renkli ürün üretiminde fixer üniteler için yeni endüksiyon ısıtma teknolojisi, ineo + ‘dur.

Uygulamada çevresel koruma

• Tüm sistem bileşenlerinin geri dönüştürülebilir tasarımı
• Çeşitli üretim bölgelerinde “sıfır atık” ilkesinin uygulanması
• Çevresel faktörleri dikkate alan tedarikçiler ve sarf malzemeleri üreticilerinin değerlendirilmesi ve seçimi
• ISO 14001 ve ISO 9000’e göre dünya çapında sertifika
• “Enerji Yıldızı”
• “Mavi Melek”

Sarf malzemeleri

Birçok şirkette günümüzün izahı maliyetleri düşürüyor – toner gibi sarf malzemelerine yaptığı kadar büyük ölçekli yatırımlarda da geçerli. Bu nedenle daha ucuz alternatiflerin üreticileri veya orijinal ürün satan satıcılar daha düşük fiyatlarla piyasaya girmiştir. Bununla birlikte, ucuzun mutlaka iyi olduğu anlamına gelmez. Daha düşük kalitede bir toner kullanılması baskı kalitesini olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bir baskı sisteminde onarılamaz bir hasara yol açar. Tek seferlik ucuz bir satın alma daha sonra pahalı bir hata haline gelir. İşte bu nedenle müşterilerimize DEVELOP toner satın almalarını öneriyoruz.